18.06.2026
Dočítala som sa, že Slovensko spúšťa sociálne taxíky a defibrilátory na odľahlých dedinách pre dôchodcov a invalidov. Chcem sa opýtať, my, čo sme z nie odľahlej dediny, napr. Závažná Poruba, ale tiež sme invalidi a dôchodcovia, my takú istú možnosť nebudeme mať? Lebo aj my sme sociálne na tom nie dobre, aj my potrebujeme defibrilátor a pod. Nie je rovnaký meter na [...]
28.04.2026
Myslím si, že štát aj v súčinnosti s cirkvou by mali ísť v ústrety mladým, ktorí opúšťajú detské domovy. Oni majú oveľa viac sťažený prístup k ľuďom, vzdelaniu, práci, kontaktom, atď.,nemajú prostriedky. Mnohí preto končia na drogách, prostitúcii a pod. , predčasne zomierajú. Neziskovky to nepokrývajú ani štát, bohužiaľ. Tu treba finančnú pomoc pre nich v [...]
15.03.2026
Pre tak malé Slovensko navyše so zníženým demografickým vývojom je výstavba toľkých nových nemocníc zbytočným mrhaním financií. Martin áno, tam je potrebná, ale v Bratislave? Navyše čo s rozostavanou nemocnicou na Ráscochoch? Namiesto nových nemocníc sa mohli tieto peniaze investovať do modernizácie už existujúcich nemocníc. My nepotrebujeme nové múry, ale obnovenie [...]
Celá debata | RSS tejto debaty